Latvijas steiku klubs

Steiku nodarbības tiek rīkotas interesentu grupām ar iepriekšēju pieteikšanos. Nodarbību mērķis ir iepazīstināt ikvienu ar Latvijā audzētu liellopa gaļu, kas tiek audzēta, nogatavināta, pagatavota un grilēta pēc Amerikas steika tradīcijām.

Nodarbību vada biedrības „Latvijas Steiku Kluba” prezidents Jānis Ločmelis ar sievu Aismu, kā arī nodarbības sagatavošanas darbos tiek piesaistīti arī citi biedrības biedri.

Lai apgūtu steika pagatavošanas prasmes un sagādātu prieku sev, izbaudot veselīgu maltīti no liellopa gaļas, apmeklējiet steika pagatavošanas nodarbības Latvijas steiku klubā. Nodarbību laikā dalībnieki tiek sirsnīgi sagaidīti un uzņemti zemnieku saimniecības „Mazdzērvītes” omulīgajā pirtiņā, kuras atpūtas telpā ar mājīgo kamīnu viesi atrod vietu pie senatnīgi veidota galda. Pēc neliela teorētiskā ievada par steika pagatavošanas veidiem, klātesošo acu priekšā tiek izcepti un sniegti degustācijai marinādē esošie steika gabaliņi, lai katrs pats varētu pārliecināties par izcilo garšo.

Steiku nodarbība sākas pie grila, kur gaļas baudītāji tiek iepazīstināti ar teoriju par liellopa gaļas dažādajiem gabaliem, katra gabala īpašībām, pagatavošanas metodēm, marinādi, cepšanas ilgumu un īpatnībām. Marinādē sagatavotie steiku gabali grupas acu priekša tiek izcepti un sniegti degustācijai. Tālākā nodarbība norisinās pirtiņas iekštelpās.

Biedrības „Latvijas Steiku Klubs” vadītājs Jānis ir azartisks steika piekritējs, kurš ir izglītojies Amerikā, kā arī daudz ko apguvis pašmācības ceļā. Runājot par steiku Jānim iemirdzas acis, tādēļ ar lielu interesi un aizrautību var vērot viņa vadītās nodarbības, kurās tiek iekļauti arī daudzi steiku stāsti, kuriozi un knifiņi.

Nodarbība parasti ilgst 3 – 4 stundas un nodarbības ritējums atkarīgs no katras grupas individuāli, no zinātkāres un katra interesenta komunikabilitātes.

IEPRIEKŠĒJA PIETEIKŠANĀS!

Adrese: Kocēnu novads, ZS „Mazdzērvītes”, Kocēnu pagasts

Tālrunis: +371 20009022

GPS: 57.4922522, 25.3188276